Primera: Remi Sevilje, ''nula'' Viljareala!

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su na svom terenu Almeriju sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 32. kola španske Primere, dok su ekipe Granade i Sevilje odigrale bez golova, a istim rezultatom završen je meč Viljareala i Kordobe. Selta je nastavila da stvara pozitivne rezultate, pa je na gostovanju bila bolja od Eibara 1:0.

Fudbal 20.04.2015 | 16:20

Prvi gol na utakmici postigao je Antonio Amaja u 23. minutu, kada je iskoristio centaršut Ze Kastra s desne strane i glavom sa oko pet metara savladao golmana Rubena, dok je konačan rezultat postavio Miku u 90.

Almerija posle 32 odigrane utakmice zauzima 18. mesto u Primeri sa 28 bodova i predstoji joj velika borba za opstanak, dok je Rajo 10. sa 41.

Granada u poslednjih šest međusobnih susreta nije uspela da uzme ni bod protiv Sevilje, pa joj je ovo prvi put posle avgusta 2012. godine da uzme pola plena protiv giganta iz Andaluzije.

Oba gola postigao je Dijego Majnc. Štoper Granade je prvo doneo prednost svojoj ekipi u 16. minutu, a onda je u 69. minutu zatresao mrežu svog tima.