ПЛ: Побједа Тотенхема и Ситија, али - ужасна повреда Силве!

Фудбалери Манчестер ситија славили су против Вест Хема са 2:0 у 33. колу Премијер лиге, а тренера "грађана" Мануела Пелегринија више мора да брине жестока повреда Давида Силве који ће сигурно морати да паузира неко време. Тотенхем одржава шансе да се пласира у Европу пошто је савладао Њукасл са 3:1.

Фудбал 20.04.2015 | 14:00

Манчестер сити је добро ушао у сусрету, или се може рећи да је Вест Хем лоше наступио на старту пошто је после убачене лопте у шеснаестерац, штопер "чекићара" Џејмс Колинс на спектакуларан начин лобовао свог голмана Адријана и тако донео предност домаћину у 18. минуту.

Већ у првом полувремену постављен је коначан резултат. Јаја Туре је клизећим стартом у 36. минуту омогућио контру својој екипи и предао лопту Серхију Агуеру који је у казненом простору разменио дупли пас са Хесусом Навасом, а онда затресао мрежу.

У 75. минуту Давид Силва је доживео ужасну повреду након што га је Шеик Кујате лактом ударио у главу, а шпански репрезентативац лежао је непомично наредних пет минута, те је изнет са терена. Сви саиграчи су били очигледно забринути за Силву који је жмурио и током захвата лекара, као и када је био на носилима.

Српски репрезентативац Александар Коларов одиграо је свих 90 минута за тим из Манчестера и добро је одрадио свој део посла.

Тотенхем је после пола сата игре повео преко Насера Чадлија који је добро реаговао после асистенције Паулиња, али је Колбек у првом минуту другог полувремена узвратио и донео поравнање Њукаслу.

Кристијан Ериксен је у 53. минуту погодио за ново вођство "певаца", док је победу оверио капитен и најбољи играч Тотенхема Хари Кејн који је у првом минуту надокнаде примакао на два поена своју екипу од Саутемптона који држи шесту позицију која води у квалификације за Лигу Европе.