PL: Pobjeda Totenhema i Sitija, ali - užasna povreda Silve!

Fudbaleri Mančester sitija slavili su protiv Vest Hema sa 2:0 u 33. kolu Premijer lige, a trenera "građana" Manuela Pelegrinija više mora da brine žestoka povreda Davida Silve koji će sigurno morati da pauzira neko vreme. Totenhem održava šanse da se plasira u Evropu pošto je savladao Njukasl sa 3:1.

Fudbal 20.04.2015 | 14:00

Mančester siti je dobro ušao u susretu, ili se može reći da je Vest Hem loše nastupio na startu pošto je posle ubačene lopte u šesnaesterac, štoper "čekićara" Džejms Kolins na spektakularan način lobovao svog golmana Adrijana i tako doneo prednost domaćinu u 18. minutu.

Već u prvom poluvremenu postavljen je konačan rezultat. Jaja Ture je klizećim startom u 36. minutu omogućio kontru svojoj ekipi i predao loptu Serhiju Agueru koji je u kaznenom prostoru razmenio dupli pas sa Hesusom Navasom, a onda zatresao mrežu.

U 75. minutu David Silva je doživeo užasnu povredu nakon što ga je Šeik Kujate laktom udario u glavu, a španski reprezentativac ležao je nepomično narednih pet minuta, te je iznet sa terena. Svi saigrači su bili očigledno zabrinuti za Silvu koji je žmurio i tokom zahvata lekara, kao i kada je bio na nosilima.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za tim iz Mančestera i dobro je odradio svoj deo posla.

Totenhem je posle pola sata igre poveo preko Nasera Čadlija koji je dobro reagovao posle asistencije Paulinja, ali je Kolbek u prvom minutu drugog poluvremena uzvratio i doneo poravnanje Njukaslu.

Kristijan Eriksen je u 53. minutu pogodio za novo vođstvo "pevaca", dok je pobedu overio kapiten i najbolji igrač Totenhema Hari Kejn koji je u prvom minutu nadoknade primakao na dva poena svoju ekipu od Sautemptona koji drži šestu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.