Примера: Кордоба се опростила, реванш Еспањола за Куп!

Фудбалери Виљареала нису успели да остваре победу на гостовању у предграђу Мадрида пошто су у 31. колу Примере ремизирали са Хетафеом 1:1.

Фудбал 13.04.2015 | 15:20

Виљареал је на средини шпанског првенства имао амбиције да се докопа позиције која води у квалификације за Лигу шампиона, али како се ближи крај сезоне, "жута подморница" све више страхује за место које доноси квалификације за Лигу Европе.

Таквој ситуацији је кумовао низ од два пораза и три ремија у последњих пет утакмица, а против Хетафеа је Виљареал имао вођство после реализације пенала Учеа у 52. минуту, али је Кастро 12 минута касније донео поравнање и бод домаћој екипи.

Подела бодова виђена је и у дуелу Реал Сосиједад - Депортиво, и то пошто су домаћини два пута испустили предност. Уједно, ово је трећи узастопни меч за екипу Дејвида Мојеса, тренутно 11-пласирану на табели. Депортиво у последњих чак девет мечева не зна за победу, последња је остварена 6. фебруара над Еибаром (2:0).

Агонија Кордобе је настављена, поразом од Елчеа са 2:0, а цео меч за последњепласирану екипу Примере одиграо је и млади репрезентативац Србије, Александар Пантић.