Primera: Kordoba se oprostila, revanš Espanjola za Kup!

Fudbaleri Viljareala nisu uspeli da ostvare pobedu na gostovanju u predgrađu Madrida pošto su u 31. kolu Primere remizirali sa Hetafeom 1:1.

Fudbal 13.04.2015 | 15:20

Viljareal je na sredini španskog prvenstva imao ambicije da se dokopa pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali kako se bliži kraj sezone, "žuta podmornica" sve više strahuje za mesto koje donosi kvalifikacije za Ligu Evrope.

Takvoj situaciji je kumovao niz od dva poraza i tri remija u poslednjih pet utakmica, a protiv Hetafea je Viljareal imao vođstvo posle realizacije penala Učea u 52. minutu, ali je Kastro 12 minuta kasnije doneo poravnanje i bod domaćoj ekipi.

Podela bodova viđena je i u duelu Real Sosijedad - Deportivo, i to pošto su domaćini dva puta ispustili prednost. Ujedno, ovo je treći uzastopni meč za ekipu Dejvida Mojesa, trenutno 11-plasiranu na tabeli. Deportivo u poslednjih čak devet mečeva ne zna za pobedu, poslednja je ostvarena 6. februara nad Eibarom (2:0).

Agonija Kordobe je nastavljena, porazom od Elčea sa 2:0, a ceo meč za poslednjeplasiranu ekipu Primere odigrao je i mladi reprezentativac Srbije, Aleksandar Pantić.