ПЛ: Челси гази и кад је лош, Јунајтеду градски дерби!

Одлика великих екипа је да побеђују и када играју лоше, и управо је Челси таквом партијом успео да победи Квинс парк ренџерс у гостима са 1:0 у 32. колу Премијер лиге. Манчестер је обојен у црвено: Фудбалери Јунајтеда срушили су Сити у градском дербију са 4:2 (2:1).

Фудбал 13.04.2015 | 14:20

"Полицајци" не само да су пружили жесток отпор, већ су имали боље шансе и били на корак да "ухапсе" пулене Жозеа Муриња, који су били далеко од свог нивоа.

Чарли Остин у 44. и Мет Филипс у 64. минуту су натерали Куртоу да се истакне и пошто КПР није искористио своје шансе, уследила је сурова казна, а Челси је до тријумфа дошао из првог ударца у оквир гола.

Два минута пре краја Азар је одиграо дупли пас са Оскаром и са леве стране у средини пронашао Фабрегаса који је из прве послао лопту по земљи у доњи леви угао за велику радост "плаваца".

Српски репрезентативци Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су цео меч за победнички тим који је задржао седам бодова предности у односу на друголасирани Арсенал уз утакмицу више.

Имао је окршај на Олд Трафорду све што је потребно за дерби Манчестера - готово неизбежну кишу, одличан ритам, сјајне акције, узбуђења, преокрет и голове.

Све је почело као из бајке за "грађане", а завршило се као у кошмару. Само осам уводних минута било је довољно Давиду Силви да спремно сачека одлично додавање Милнера и са левог крила у средини пронађе Агуера коме није било тешко да из прве матира Де Хеу уз очајну реакцију домаће одбране.

"Црвени ђаволи" нису дозволили да потону кишног недељног поподнева, већ су се разгоропадили и жесток темпо убрзо је донео изједначење у режији Ешлија Јанга који се спретно снашао приликом уклизавања Клишија.

Од тог 14. минута пулени Луја ван Гала су се питали за све на свом терену. Апсолутно су контролисали игру, рупе у одбрани нису постојале и до преокрета су дошли школском акцијом - Јанг је центрирао са леве стране, а Фелаини му се "јавио" и главом на другој стативи спровео лопту у мрежу.

Иако се очекивало да Сити заигра нешто боље у наставку, ништа се није променило, само је Јунајтед постигао још два поготка за шест минута.

Најпре је Руни у контри избацио Мату који је са леве стране послао лопту испод Харта за ерупцију одушевљења на Театру снова, да би Јанг уписао још једну асистенцију и из прекида пронашао Смолинга, а дефанзивац домаћина је остао усамљен и без проблема главом затресао мрежу.

Једино што је Сити до краја успео је да тек толико ублажи пораз другим голом Серхија Агуера на додавање Забалете са десног бока, али је један расположен играч мало у судару градских ривала.