PL: Čelsi gazi i kad je loš, Junajtedu gradski derbi!

Odlika velikih ekipa je da pobeđuju i kada igraju loše, i upravo je Čelsi takvom partijom uspeo da pobedi Kvins park rendžers u gostima sa 1:0 u 32. kolu Premijer lige. Mančester je obojen u crveno: Fudbaleri Junajteda srušili su Siti u gradskom derbiju sa 4:2 (2:1).

Fudbal 13.04.2015 | 14:20

"Policajci" ne samo da su pružili žestok otpor, već su imali bolje šanse i bili na korak da "uhapse" pulene Žozea Murinja, koji su bili daleko od svog nivoa.

Čarli Ostin u 44. i Met Filips u 64. minutu su naterali Kurtou da se istakne i pošto KPR nije iskoristio svoje šanse, usledila je surova kazna, a Čelsi je do trijumfa došao iz prvog udarca u okvir gola.

Dva minuta pre kraja Azar je odigrao dupli pas sa Oskarom i sa leve strane u sredini pronašao Fabregasa koji je iz prve poslao loptu po zemlji u donji levi ugao za veliku radost "plavaca".

Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč za pobednički tim koji je zadržao sedam bodova prednosti u odnosu na drugolasirani Arsenal uz utakmicu više.

Imao je okršaj na Old Trafordu sve što je potrebno za derbi Mančestera - gotovo neizbežnu kišu, odličan ritam, sjajne akcije, uzbuđenja, preokret i golove.

Sve je počelo kao iz bajke za "građane", a završilo se kao u košmaru. Samo osam uvodnih minuta bilo je dovoljno Davidu Silvi da spremno sačeka odlično dodavanje Milnera i sa levog krila u sredini pronađe Aguera kome nije bilo teško da iz prve matira De Heu uz očajnu reakciju domaće odbrane.

"Crveni đavoli" nisu dozvolili da potonu kišnog nedeljnog popodneva, već su se razgoropadili i žestok tempo ubrzo je doneo izjednačenje u režiji Ešlija Janga koji se spretno snašao prilikom uklizavanja Klišija.

Od tog 14. minuta puleni Luja van Gala su se pitali za sve na svom terenu. Apsolutno su kontrolisali igru, rupe u odbrani nisu postojale i do preokreta su došli školskom akcijom - Jang je centrirao sa leve strane, a Felaini mu se "javio" i glavom na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu.

Iako se očekivalo da Siti zaigra nešto bolje u nastavku, ništa se nije promenilo, samo je Junajted postigao još dva pogotka za šest minuta.

Najpre je Runi u kontri izbacio Matu koji je sa leve strane poslao loptu ispod Harta za erupciju oduševljenja na Teatru snova, da bi Jang upisao još jednu asistenciju i iz prekida pronašao Smolinga, a defanzivac domaćina je ostao usamljen i bez problema glavom zatresao mrežu.

Jedino što je Siti do kraja uspeo je da tek toliko ublaži poraz drugim golom Serhija Aguera na dodavanje Zabalete sa desnog boka, ali je jedan raspoložen igrač malo u sudaru gradskih rivala.