ФРА Куп: Ибрин хет-трик за финале!

Златан Ибрахимовић одвео је Пари Сен Жермен у финале Купа Француске хет-триком на Парку принчева у среду у вече.

Фудбал 09.04.2015 | 14:20

ПСЖ је у полуфиналу надиграо Сент Етјен 4:1, а меч је преломио управо Швеђанин са два поготка у последњих десет минута утакмице.

Ибрахимовић је претходно у 21. минуту донео вођство "свецима" из пенала, али је само четири минута касније изједначио Хамума. Пола сата пре краја Есекијел Лавеци враћа ПСЖ у предност, а Ибрахимовић у финишу користи отворену игру ривала који је морао да крене на све или ништа.

ПСЖ ће до прве титуле у Купу после пет година покушати да стигне против друголигаша Оксера, који је у првом полуфиналу елиминисао браниоца титуле Генгам, минималним резултатом.

Финални меч француског Купа играће се 30. маја на Стад д Франсу у Сан Денију, од 21 час.

ПСЖ ће имати шансу да ове сезоне освоји четвороструку круну, јер ће већ у суботу играти финале Лиге купа против Бастије, у Лиги 1 се бори са Олимпиком из Лиона за титулу, док га у четвртфиналу Лиге шампиона очекује двомеч са Барселоном.