FRA Kup: Ibrin het-trik za finale!

Zlatan Ibrahimović odveo je Pari Sen Žermen u finale Kupa Francuske het-trikom na Parku prinčeva u sredu u veče.

Fudbal 09.04.2015 | 14:20

PSŽ je u polufinalu nadigrao Sent Etjen 4:1, a meč je prelomio upravo Šveđanin sa dva pogotka u poslednjih deset minuta utakmice.

Ibrahimović je prethodno u 21. minutu doneo vođstvo "svecima" iz penala, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Hamuma. Pola sata pre kraja Esekijel Laveci vraća PSŽ u prednost, a Ibrahimović u finišu koristi otvorenu igru rivala koji je morao da krene na sve ili ništa.

PSŽ će do prve titule u Kupu posle pet godina pokušati da stigne protiv drugoligaša Oksera, koji je u prvom polufinalu eliminisao branioca titule Gengam, minimalnim rezultatom.

Finalni meč francuskog Kupa igraće se 30. maja na Stad d Fransu u San Deniju, od 21 čas.

PSŽ će imati šansu da ove sezone osvoji četvorostruku krunu, jer će već u subotu igrati finale Lige kupa protiv Bastije, u Ligi 1 se bori sa Olimpikom iz Liona za titulu, dok ga u četvrtfinalu Lige šampiona očekuje dvomeč sa Barselonom.