НБА: Голден Стејт и Атланта стигли до 50. побједе!

Обе екипе стигле до 50. победе у сезони. Хоукси имају пораз више.

Кошарка 10.03.2015 | 15:20

Кошаркаши Атланте победили су на свом терену Сакраменто са 130:105 и остварили 50. победу у НБА лиги ове сезоне.

Кајл Корвер и Демар Керол предводили су Хоксе до тријумфа са по 20 поена, Ал Хорфорд и Џеф Тиг убацили су по 18 поена, а Тиг је имао и 13 асистенција. Хокси су дуел завршили са чак 42 асистенције, највише у сезони. Поставили су, такође, клупски рекорд од 20 постигнутих "тројки" из 36 покушаја, а претходни најбољи резултат био је 19 убачених "тројки", у утакмици против Даласа 17. децембра 1996. године.

Атланта је водећа екипа у Источној конференцији са 50 победа и 13 пораза.

У екипи Сакрамента, која је претрпела четврти узастопни пораз, најефикаснији је био Руди Геј са 23 поена.

Голден Стејт је победио као гост Финикс 98:80. "Ратници" су лидер Запада, а имају и најбољи скор у лиги јер су за разлику од Атланте успели једном мање да изгубе, а остварили су исто победа - по 50.

Стефен Кари је био први стрелац меча са 36 поена, од којих је 25 постигао у другом полувремену. Клеј Томпсон додао је 25 поена, а Дени Грин 11 поена и десет скокова.

У екипи Финикса најефикаснији је био Ерик Бледсо са 19 поена, Брендон Најт додао је 13, али је у другој четвртини изашао из игре због повреде левог чланка.

Кошаркаши Њу Орлеанса победили су на гостујућем терену Милвоки са 114:103 и нанели му седми пораз у последњих девет утакмица. Ентони Дејвис био је најбољи у победничком тиму са 43 поена, Ерик Гордон додао је 16, а Тајрик Еванс 13, пре него што је у трећој четвртини изашао из игре због повреде чланка.

У екипи Милвокија Јанис Антетокумпо био је најефикаснији са 29 поена, а Мајкл Картер Вилијамс убацио је 25.

Мемфиса је надигао Чикаго - 101:91, Бостон је победио Мајами 100:90, а Вашингтон је са 95:69 и прекинуо низ од девет пораза на гостујућим теренима.

Лос Анђелес Клиперси савладали су Минесоту са 89:76, док је Денвер успешно завршио гостовање у Њујорку 106:78 и нанео му 50. пораз у сезони.