NBA: Golden Stejt i Atlanta stigli do 50. pobjede!

Obe ekipe stigle do 50. pobede u sezoni. Houksi imaju poraz više.

Košarka 10.03.2015 | 15:20

Košarkaši Atlante pobedili su na svom terenu Sakramento sa 130:105 i ostvarili 50. pobedu u NBA ligi ove sezone.

Kajl Korver i Demar Kerol predvodili su Hokse do trijumfa sa po 20 poena, Al Horford i Džef Tig ubacili su po 18 poena, a Tig je imao i 13 asistencija. Hoksi su duel završili sa čak 42 asistencije, najviše u sezoni. Postavili su, takođe, klupski rekord od 20 postignutih "trojki" iz 36 pokušaja, a prethodni najbolji rezultat bio je 19 ubačenih "trojki", u utakmici protiv Dalasa 17. decembra 1996. godine.

Atlanta je vodeća ekipa u Istočnoj konferenciji sa 50 pobeda i 13 poraza.

U ekipi Sakramenta, koja je pretrpela četvrti uzastopni poraz, najefikasniji je bio Rudi Gej sa 23 poena.

Golden Stejt je pobedio kao gost Finiks 98:80. "Ratnici" su lider Zapada, a imaju i najbolji skor u ligi jer su za razliku od Atlante uspeli jednom manje da izgube, a ostvarili su isto pobeda - po 50.

Stefen Kari je bio prvi strelac meča sa 36 poena, od kojih je 25 postigao u drugom poluvremenu. Klej Tompson dodao je 25 poena, a Deni Grin 11 poena i deset skokova.

U ekipi Finiksa najefikasniji je bio Erik Bledso sa 19 poena, Brendon Najt dodao je 13, ali je u drugoj četvrtini izašao iz igre zbog povrede levog članka.

Košarkaši Nju Orleansa pobedili su na gostujućem terenu Milvoki sa 114:103 i naneli mu sedmi poraz u poslednjih devet utakmica. Entoni Dejvis bio je najbolji u pobedničkom timu sa 43 poena, Erik Gordon dodao je 16, a Tajrik Evans 13, pre nego što je u trećoj četvrtini izašao iz igre zbog povrede članka.

U ekipi Milvokija Janis Antetokumpo bio je najefikasniji sa 29 poena, a Majkl Karter Vilijams ubacio je 25.

Memfisa je nadigao Čikago - 101:91, Boston je pobedio Majami 100:90, a Vašington je sa 95:69 i prekinuo niz od devet poraza na gostujućim terenima.

Los Anđeles Klipersi savladali su Minesotu sa 89:76, dok je Denver uspešno završio gostovanje u Njujorku 106:78 i naneo mu 50. poraz u sezoni.