ШПА: Реал опет побјегао Барси!

Карим Бензема није могао да се радује поготку "маказицама", али је зато довео Реал у вођство правом смејуријом од гола.

Фудбал 23.02.2015 | 15:40

Реал Мадрид забележио је у недељу јубиларну, 20. победу у Примери ове сезоне, уз четири пораза.

Мада је домаћин Елче релативно дуго одолевао, па се појавила сумња да ће после Барселоне у 24. колу киксирати још један кандидат за титулу, то се ипак није догодило - 0:2 (0:0).

Десети тријумф у гостима "краљевском" клубу су осигурали Карим Бензема у 56. и Кристијано Роналдо у 68. минуту.

Португалац је погодио мрежу главом, на центаршут Иска, док је Француз довео Реал у вођство уз много среће, захваљујући неспретној интервенцији одбране Елчеа.

За разлику од овог, Бензема је у првом полувремену постигао заиста леп погодак, који му је поништен због офсајда. Утисак је - неоправдано.

Недеља је била дан у коме ни другим фаворитима није било лако да освоје три бода.

Тако су Атлетик Билбао против Рајо Ваљекана и Виљареал против Еибара, након наступа у Лиги Европе у четвртак увече, успели да победе са по 1:0, головима у 86, односно 71. минуту.