ŠPA: Real opet pobjegao Barsi!

Karim Benzema nije mogao da se raduje pogotku "makazicama", ali je zato doveo Real u vođstvo pravom smejurijom od gola.

Fudbal 23.02.2015 | 15:40

Real Madrid zabeležio je u nedelju jubilarnu, 20. pobedu u Primeri ove sezone, uz četiri poraza.

Mada je domaćin Elče relativno dugo odolevao, pa se pojavila sumnja da će posle Barselone u 24. kolu kiksirati još jedan kandidat za titulu, to se ipak nije dogodilo - 0:2 (0:0).

Deseti trijumf u gostima "kraljevskom" klubu su osigurali Karim Benzema u 56. i Kristijano Ronaldo u 68. minutu.

Portugalac je pogodio mrežu glavom, na centaršut Iska, dok je Francuz doveo Real u vođstvo uz mnogo sreće, zahvaljujući nespretnoj intervenciji odbrane Elčea.

Za razliku od ovog, Benzema je u prvom poluvremenu postigao zaista lep pogodak, koji mu je poništen zbog ofsajda. Utisak je - neopravdano.

Nedelja je bila dan u kome ni drugim favoritima nije bilo lako da osvoje tri boda.

Tako su Atletik Bilbao protiv Rajo Valjekana i Viljareal protiv Eibara, nakon nastupa u Ligi Evrope u četvrtak uveče, uspeli da pobede sa po 1:0, golovima u 86, odnosno 71. minutu.