ИТА: Виоли само бод против Торина за крај!

Одличан почетак меча и узбудљива завршница, а између успаванка у ремију Фиорентине и Торина.

Фудбал 23.02.2015 | 15:20

Чудан меч одигран је у Фиренци у 24. колу Серије А између Фиорентине и Торина - 1:1.

Како је почело, деловало је да ће се голови ређати као на траци (у мрежи гостију), али они су виђени тек у финишу (у обе мреже).

Фиорентина је била много боља и офанзивнија, међутим, без добре завршнице у акцијама све до 85. минута када је Мохамед Салах извео одличну размену додавања са Бадељом и Ђилардином, а потом оштрим ударцем савладао Паделија.

Био је то други погодак појачања "љубичастих" из редова Челсија у три утакмице.

Деловало је тада да је правда задовољена, али је предност домаћих трајала свега два минута. Већ у 87. изједначио је Ђузепе Вивес, којем се лопта одбила на ногу после маестралне одбране Татарушануа на шут Фарнеруда.

Била је то тек друга прилика за играче Торина у мечу, а претходну је пропустио Јозеф Мартинез када је средином другог полувремена преварио истрчалог Татарушануа, али је његов шут пред гол-линијом спретно блокирао Гонзало Родригез.

На супротној страни, Фиорентина је могла да поведе још у 10. минуту, да је најбољи стрелац тима Кума Бабакар реализовао једанаестерац. Престрого досуђен пенал за домаће, ипак, одбранио је Данијеле Падели.

По бод освојен у овом мечу није битно променио стање на табели, Фиорентина је остала пета, а Торино се попео за једно место и сада је девети са истом бројем бодова као Милано и Палермо, али је наставио серију без пораза и једног и другог тима.

Торинези нису изгубили у 11 узастопних мечева Серије А (пет победа и шест ремија), а Фиорентина у последњих седам (четири победе и три ремија).

Репрезентативци Србије Ненад Томовић (Фиорентина) и Никола Максимовић (Торино) играли су цео меч за своје тимове.