ITA: Violi samo bod protiv Torina za kraj!

Odličan početak meča i uzbudljiva završnica, a između uspavanka u remiju Fiorentine i Torina.

Fudbal 23.02.2015 | 15:20

Čudan meč odigran je u Firenci u 24. kolu Serije A između Fiorentine i Torina - 1:1.

Kako je počelo, delovalo je da će se golovi ređati kao na traci (u mreži gostiju), ali oni su viđeni tek u finišu (u obe mreže).

Fiorentina je bila mnogo bolja i ofanzivnija, međutim, bez dobre završnice u akcijama sve do 85. minuta kada je Mohamed Salah izveo odličnu razmenu dodavanja sa Badeljom i Đilardinom, a potom oštrim udarcem savladao Padelija.

Bio je to drugi pogodak pojačanja "ljubičastih" iz redova Čelsija u tri utakmice.

Delovalo je tada da je pravda zadovoljena, ali je prednost domaćih trajala svega dva minuta. Već u 87. izjednačio je Đuzepe Vives, kojem se lopta odbila na nogu posle maestralne odbrane Tatarušanua na šut Farneruda.

Bila je to tek druga prilika za igrače Torina u meču, a prethodnu je propustio Jozef Martinez kada je sredinom drugog poluvremena prevario istrčalog Tatarušanua, ali je njegov šut pred gol-linijom spretno blokirao Gonzalo Rodrigez.

Na suprotnoj strani, Fiorentina je mogla da povede još u 10. minutu, da je najbolji strelac tima Kuma Babakar realizovao jedanaesterac. Prestrogo dosuđen penal za domaće, ipak, odbranio je Danijele Padeli.

Po bod osvojen u ovom meču nije bitno promenio stanje na tabeli, Fiorentina je ostala peta, a Torino se popeo za jedno mesto i sada je deveti sa istom brojem bodova kao Milano i Palermo, ali je nastavio seriju bez poraza i jednog i drugog tima.

Torinezi nisu izgubili u 11 uzastopnih mečeva Serije A (pet pobeda i šest remija), a Fiorentina u poslednjih sedam (četiri pobede i tri remija).

Reprezentativci Srbije Nenad Tomović (Fiorentina) i Nikola Maksimović (Torino) igrali su ceo meč za svoje timove.