Инцидент уочи фудбалског дербија између Панатинаикоса и Олимпијакоса.

Фудбал 23.02.2015 | 15:00

Дерби мечеви између атинских и солунских клубова, било да играју једни против других или међусобно, по обичају носе тензију и инциденте.

То се потврдило и у недељу увече, уочи фудбалске утакмице Панатинаикос - Олимпијакос, коју су зелени решили у своју корист (2:1).

Домаћи навијачи утрчали су на терен и, по извештајима из грчке, напали председника Олимпијакоса Евангелоса Маринакиса и тренера црвено-белих Витора Переиру, који су у том тренутку били на терену.

Летеле су бакље, ракете, топовски удари...

Пошто су се страсти смириле, утакмица је почела, а после првог полувремена није било голова.

Што се тиче терена, много више узбуђења виђено је у другом делу утакмице, пошто су тада "падали" голови.

ПАО је повео у 49. минуту аутоголом Масуакуа, а на 2:0 повисио је Младен Петрић у 78. Коначних 2:1 поставио је Алехандро Домингез дубоко у надокнади.

Потенцијални репрезентативац Србије и бивши везиста Радничког 1923, Рада, Црвене звезде и Андерлехта, Лука Миливојевић, одиграо је цео меч у тиму Олимпијакоса.
Овом победом, другопласирани Панатинаикос је смањио заостатак за водећим Олимпијакосом на три бода, девет кола пре краја.