Incident uoči fudbalskog derbija između Panatinaikosa i Olimpijakosa.

Fudbal 23.02.2015 | 15:00

Derbi mečevi između atinskih i solunskih klubova, bilo da igraju jedni protiv drugih ili međusobno, po običaju nose tenziju i incidente.

To se potvrdilo i u nedelju uveče, uoči fudbalske utakmice Panatinaikos - Olimpijakos, koju su zeleni rešili u svoju korist (2:1).

Domaći navijači utrčali su na teren i, po izveštajima iz grčke, napali predsednika Olimpijakosa Evangelosa Marinakisa i trenera crveno-belih Vitora Pereiru, koji su u tom trenutku bili na terenu.

Letele su baklje, rakete, topovski udari...

Pošto su se strasti smirile, utakmica je počela, a posle prvog poluvremena nije bilo golova.

Što se tiče terena, mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugom delu utakmice, pošto su tada "padali" golovi.

PAO je poveo u 49. minutu autogolom Masuakua, a na 2:0 povisio je Mladen Petrić u 78. Konačnih 2:1 postavio je Alehandro Domingez duboko u nadoknadi.

Potencijalni reprezentativac Srbije i bivši vezista Radničkog 1923, Rada, Crvene zvezde i Anderlehta, Luka Milivojević, odigrao je ceo meč u timu Olimpijakosa.
Ovom pobedom, drugoplasirani Panatinaikos je smanjio zaostatak za vodećim Olimpijakosom na tri boda, devet kola pre kraja.