БЛ: Вукови настављају да јуре Бајерн!

У првом недељном мечу Бундеслиге, Хамбургер и Борусија Менхенгладбах ремизирали су са 1:1 (0:0), док је 22. коло затворила победа Волфзбурга над Хертом са 2:1.

Фудбал 23.02.2015 | 14:20

Елегантан ударац Стибера у 73. минуту донео је предност Хамбургу, за који је цео меч одиграо Слободан Рајковић, док је Гојко Качар био актер до 85. минута, када га је заменио Вестерман.

У 92. минуту, домаћини су ипак остали без три бода, пошто је Хргота након корнера побегао чуварима и савладао Дробнија. Шведски фудбалер хрватског порекла је у игру ушао као резервиста и екипи Борусије Менхенгладбах донео бод за одржање разлике у односу на Шалке, који је такође ремизирао у овом колу, идентичним резултатом против Вердера.

Волфзбург је наставио потеру за водећим Бајерном пошто је на свом терену био бољи од Херте, а шоу је опет имао убојити Бас Дост - 2:1.

Чудесни, 25-годишњи холандски нападач постигао је чак осам голова на последње три утакмице у свим такмичењима, а госте је испратио у Берлин као двоструки стрелац.

Дост се најпре у 10. минуту на додавање Ширлеа побринуо за вођство "вукова", егал је вратио Јулијан Шибер ударцем главом у паду, да би се сјајни шпиц домаћина нашао на правом месту у 74. да "бомбу" Луиса Густава која се одбила од стативе спроведе у мрежу.

Био је то 11. првенствени гол Доста којим се попео на треће место листе стрелаца Бундеслиге и има три мање од Мејера из Ајнтрахта, док је на челу Робен са 16.