BL: Vukovi nastavljaju da jure Bajern!

U prvom nedeljnom meču Bundeslige, Hamburger i Borusija Menhengladbah remizirali su sa 1:1 (0:0), dok je 22. kolo zatvorila pobeda Volfzburga nad Hertom sa 2:1.

Fudbal 23.02.2015 | 14:20

Elegantan udarac Stibera u 73. minutu doneo je prednost Hamburgu, za koji je ceo meč odigrao Slobodan Rajković, dok je Gojko Kačar bio akter do 85. minuta, kada ga je zamenio Vesterman.

U 92. minutu, domaćini su ipak ostali bez tri boda, pošto je Hrgota nakon kornera pobegao čuvarima i savladao Drobnija. Švedski fudbaler hrvatskog porekla je u igru ušao kao rezervista i ekipi Borusije Menhengladbah doneo bod za održanje razlike u odnosu na Šalke, koji je takođe remizirao u ovom kolu, identičnim rezultatom protiv Verdera.

Volfzburg je nastavio poteru za vodećim Bajernom pošto je na svom terenu bio bolji od Herte, a šou je opet imao ubojiti Bas Dost - 2:1.

Čudesni, 25-godišnji holandski napadač postigao je čak osam golova na poslednje tri utakmice u svim takmičenjima, a goste je ispratio u Berlin kao dvostruki strelac.

Dost se najpre u 10. minutu na dodavanje Širlea pobrinuo za vođstvo "vukova", egal je vratio Julijan Šiber udarcem glavom u padu, da bi se sjajni špic domaćina našao na pravom mestu u 74. da "bombu" Luisa Gustava koja se odbila od stative sprovede u mrežu.

Bio je to 11. prvenstveni gol Dosta kojim se popeo na treće mesto liste strelaca Bundeslige i ima tri manje od Mejera iz Ajntrahta, dok je na čelu Roben sa 16.