ПЛ: Лазар бољи од Тадића и Ђуричића!

Почетак недељног програма у Премијер лиги је обећавао - Тотенхем и Вест Хем су у узбудљивом мечу ремизирали са 2:2, да би затим био идентичан резултат дуела Евертон - Лестер. За крај, Ливерпул је са 2:0 победио Саутемптон на гостовању, уз асистенцију Лазара Марковића.

Фудбал 23.02.2015 | 14:00

"Чекићари" су повели преко Кујатеа у 22. минуту, у 62. је Сако на пас Нобла повисио на 2:0, али је и ово вођство било недовољно за победу у лондонском окршају.

Роуз је после корнера и гужве дочекао лопту на 20-ак метара од гола, а лопту је поклопио тако да се од земље одбила високо, довољно да збуни и лобује Адријана за повратак "певаца" у меч.

За крај, неспретни Сонг је скривио пенал у 96. минуту, па је преостало да Кејн одлучи меч. Учинио је то тек после одбране Адријана, који му је ипак одбио лопту право у ноге за изједначење и велико разочарење у табору Вест Хема. Може се дискутовати о интензитету контакта при пеналу, на шта се у свом стилу осврнуо и менаждер "чекићара" Сем Олердајс.

"Када сте очајни као Тотенхем, довољно је да пипну вашег играча и да он падне. То је довољно да се промени мишљење судија, а можда је требало и ми да будемо као Тотенхем данас, имали су много среће. Роуз скоро да промаши лопту и постигне гол, после смо одбранили пенал, али се опет вратила лопта Кејну", рекао је он након дуела.

Мреже у сусрету Евертона и Лестера су мировале до 57. минута, али је онда било напето за навијаче обе екипе, док су неутрални љубитељи фудбала могли само да уживају. Прво је Нејсмит донео радост "карамелама", да би до 70. минута било већ 1:2 - лоше реакције Хауарда кажњавали су Наџент и Камбијасо. Да бар бод остане на Гудисону, побринуо се Лукаку скоком, а на путу до мреже, лопта је закачила Апсона.

У последњој недељној утакмици, Ливерпул није могао да замисли бољи почетак против Саутемптона од виђеног - на пас Марковића, Кутињо је послао пројектил са преко 25 метара за 1:0. Од 46. минута, уместо српског репрезентативца је на терену био Морено, у 75. је у табору Саутемптона Ђуричића заменио Тадић, а мало пре тога, Стерлинг је поставио коначан резултат.

Тада се млади енглески репрезентативац нашао на правом месту после очајне реакције Таргета, који му је практично сервирао лопту за сигуран погодак. Брендан Роџерс је на клупи оставио Марија Балотелија, а овом победом, Ливерпул је дошао на два бода заостатка у односу на Манчестер јунајтед, екипу на позицији која води у квалификације за Лигу шампиона.