PL: Lazar bolji od Tadića i Đuričića!

Početak nedeljnog programa u Premijer ligi je obećavao - Totenhem i Vest Hem su u uzbudljivom meču remizirali sa 2:2, da bi zatim bio identičan rezultat duela Everton - Lester. Za kraj, Liverpul je sa 2:0 pobedio Sautempton na gostovanju, uz asistenciju Lazara Markovića.

Fudbal 23.02.2015 | 14:00

"Čekićari" su poveli preko Kujatea u 22. minutu, u 62. je Sako na pas Nobla povisio na 2:0, ali je i ovo vođstvo bilo nedovoljno za pobedu u londonskom okršaju.

Rouz je posle kornera i gužve dočekao loptu na 20-ak metara od gola, a loptu je poklopio tako da se od zemlje odbila visoko, dovoljno da zbuni i lobuje Adrijana za povratak "pevaca" u meč.

Za kraj, nespretni Song je skrivio penal u 96. minutu, pa je preostalo da Kejn odluči meč. Učinio je to tek posle odbrane Adrijana, koji mu je ipak odbio loptu pravo u noge za izjednačenje i veliko razočarenje u taboru Vest Hema. Može se diskutovati o intenzitetu kontakta pri penalu, na šta se u svom stilu osvrnuo i menažder "čekićara" Sem Olerdajs.

"Kada ste očajni kao Totenhem, dovoljno je da pipnu vašeg igrača i da on padne. To je dovoljno da se promeni mišljenje sudija, a možda je trebalo i mi da budemo kao Totenhem danas, imali su mnogo sreće. Rouz skoro da promaši loptu i postigne gol, posle smo odbranili penal, ali se opet vratila lopta Kejnu", rekao je on nakon duela.

Mreže u susretu Evertona i Lestera su mirovale do 57. minuta, ali je onda bilo napeto za navijače obe ekipe, dok su neutralni ljubitelji fudbala mogli samo da uživaju. Prvo je Nejsmit doneo radost "karamelama", da bi do 70. minuta bilo već 1:2 - loše reakcije Hauarda kažnjavali su Nadžent i Kambijaso. Da bar bod ostane na Gudisonu, pobrinuo se Lukaku skokom, a na putu do mreže, lopta je zakačila Apsona.

U poslednjoj nedeljnoj utakmici, Liverpul nije mogao da zamisli bolji početak protiv Sautemptona od viđenog - na pas Markovića, Kutinjo je poslao projektil sa preko 25 metara za 1:0. Od 46. minuta, umesto srpskog reprezentativca je na terenu bio Moreno, u 75. je u taboru Sautemptona Đuričića zamenio Tadić, a malo pre toga, Sterling je postavio konačan rezultat.

Tada se mladi engleski reprezentativac našao na pravom mestu posle očajne reakcije Targeta, koji mu je praktično servirao loptu za siguran pogodak. Brendan Rodžers je na klupi ostavio Marija Balotelija, a ovom pobedom, Liverpul je došao na dva boda zaostatka u odnosu na Mančester junajted, ekipu na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.