БЛ: Бајерн без милости, реми Шалкеа...

Минхенски Бајерн је потврдио да је много квалитетнији од већине ривала у Бундеслиги, а нова жртва био му је Падерборн - 6:0. У дербију 22. кола две екипе које се боре за пласман у Лигу шампиона, Аугзбург и Бајер Леверкузен поделили су бодове и одиграли 2:2.

Фудбал 22.02.2015 | 09:30

Падерборн је први пут угостио најтрофејнији немачки клуб Бајерн у Бундеслиги, али Роберт Левандовски се постарао за то да домаћи навијачи немају пуно повода за задовољство. Са два поготка у првом полувремену Пољак је показао Падерборну да се не нада бодовима са ове утакмице

У другом полувремену је дефанзивац домаћих Хартерц добио директан црвени картон, што је омогућило Бајерну да се распуца у другом полувремену.

Прво је Арјен Робен повећао на 3:0 са беле тачке и тако затресао мрежу и против Падерборна, до суботе јединог преосталог бундеслигаша коме у каријери није дао гол. Четврти гол постигао је Франк Рибери у 72. минуту, чиме је потврдио да је у доброј форми пошто се опоравио од повреде.

Јако леп гол постигао је 20-годишњи Митчел Вајсер шест минута касније, а коначних 6:0 поставио је Робен после асистенције Франка Риберија.

У последња два меча гол разлика шампиона Немачке је 14:0.

Лепо је Бајер Леверкузен отворио утакмицу голом Јосипа Дрмића у осмом минуту, међутим рано примљен погодак није спутао упорни Аугзбург, најпријатније изненађење ове сезоне да дође до бода. Кајуби је изједначио на 1:1, а Рајнарц је у 84. минуту поново вратио предност Леверкузену лепим голом са 20 метара.

Преосталих десетак минута донело је тоталну офанзиву домаћина, и Никола Ђурђић је ушао игру, а у ћетвртом минуту надокнаде Хиц се најбоље снашао у гужви и донео велики бод и тек други реми Аугзбурга ове сезоне.

Нерешени резултат својих ривала није искористио Шалке, који је такође поделио бодове са Вердером одигравши 1:1. Матија Настасић је одиграо читав меч и добио жути картон, а предност његовом Шалкеу донео је Мејер у 61. минуту.

Мало је недостајало екипи из Гелзенкирхена да освоји цео плен, али Прудл то није дозволио и изједначио је главом је у 92. минуту после асистенције, ове године фантастичног Златка Јунузовића из слободног ударца.