BL: Bajern bez milosti, remi Šalkea...

Minhenski Bajern je potvrdio da je mnogo kvalitetniji od većine rivala u Bundesligi, a nova žrtva bio mu je Paderborn - 6:0. U derbiju 22. kola dve ekipe koje se bore za plasman u Ligu šampiona, Augzburg i Bajer Leverkuzen podelili su bodove i odigrali 2:2.

Fudbal 22.02.2015 | 09:30

Paderborn je prvi put ugostio najtrofejniji nemački klub Bajern u Bundesligi, ali Robert Levandovski se postarao za to da domaći navijači nemaju puno povoda za zadovoljstvo. Sa dva pogotka u prvom poluvremenu Poljak je pokazao Paderbornu da se ne nada bodovima sa ove utakmice

U drugom poluvremenu je defanzivac domaćih Harterc dobio direktan crveni karton, što je omogućilo Bajernu da se raspuca u drugom poluvremenu.

Prvo je Arjen Roben povećao na 3:0 sa bele tačke i tako zatresao mrežu i protiv Paderborna, do subote jedinog preostalog bundesligaša kome u karijeri nije dao gol. Četvrti gol postigao je Frank Riberi u 72. minutu, čime je potvrdio da je u dobroj formi pošto se oporavio od povrede.

Jako lep gol postigao je 20-godišnji Mitčel Vajser šest minuta kasnije, a konačnih 6:0 postavio je Roben posle asistencije Franka Riberija.

U poslednja dva meča gol razlika šampiona Nemačke je 14:0.

Lepo je Bajer Leverkuzen otvorio utakmicu golom Josipa Drmića u osmom minutu, međutim rano primljen pogodak nije sputao uporni Augzburg, najprijatnije iznenađenje ove sezone da dođe do boda. Kajubi je izjednačio na 1:1, a Rajnarc je u 84. minutu ponovo vratio prednost Leverkuzenu lepim golom sa 20 metara.

Preostalih desetak minuta donelo je totalnu ofanzivu domaćina, i Nikola Đurđić je ušao igru, a u ćetvrtom minutu nadoknade Hic se najbolje snašao u gužvi i doneo veliki bod i tek drugi remi Augzburga ove sezone.

Nerešeni rezultat svojih rivala nije iskoristio Šalke, koji je takođe podelio bodove sa Verderom odigravši 1:1. Matija Nastasić je odigrao čitav meč i dobio žuti karton, a prednost njegovom Šalkeu doneo je Mejer u 61. minutu.

Malo je nedostajalo ekipi iz Gelzenkirhena da osvoji ceo plen, ali Prudl to nije dozvolio i izjednačio je glavom je u 92. minutu posle asistencije, ove godine fantastičnog Zlatka Junuzovića iz slobodnog udarca.