ЕЛ: Звезда стигла -20 и уплашила се побједе!

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Атини од Панатинаикоса са 74:69, у 7. колу Топ16 фазе у Евролиги.

Кошарка 13.02.2015 | 23:15

Екипа Дејана Радоњића је у 11. минуту губила са 28:6, деловало је да ће претрпети дебакл, али је у наставку одиграла херојски.

Наредних 30 минута црвено-бели добили су са 63:48, показали су тимски дух, а на крају су могли и до сензационалне победе.

Четири минута пре краја Звезда је имала 65:60 и напад, Вилијамсу је изашла лопта из коша, а искусна екипа Панатинаикоса је серијом 10-0 решила меч. Домаћин је имао током целе утакмице и велику помоћ судија, навијачи ’зелених’ су константно провоцирали са тибина, па је Звезди додатно био отежан посао у дворани ОАКА.

Звезда се практично опростила од борбе за четвртфинале пошто сада има 1-6 у Е групи, док је ПАО остварио пету победу.

Бобан Марјановић поново је био најбољи у саставу Звезде са 17 поена и 10 скокова, а сјајан је био и пробуђени Чарлс Џенкинс који је такође имао 17 поена (6-12). Вилијамс је уз 10 поена имао 2 асистенције али и 7 изгубљених лопти, Митровић је додао 8, а Тајић 7 поена. Код домаћина, Слотер је убацио 16, Батиста 13, Гист 12, а Дијамантидис 11 поена.

Ток меча:

Звезда је веома лоше почела дуел у Атини. Већ у прва два минута изгубила је три лопте (5 после три и по минута), а ПАО је повео са 7:0 лаким поенима. Тек после четири и по минута Звезда је постигла прве поене (Митровић за 9:2). Веома лако Звездини играчи губили су лопте на старту, а ПАО је то користио.

Већ у шестом минуту АО је имао прву двоцифрену предност (13:2), а предност је и у наставку прве деонице расла. У 7. минуту било је 18:2, а после првих 10 минута домаћин је имао +20 (26:6).

Звезда је у првих 10 минута успела да изгуби 9 лопти.

Почетком друге деонице црвено-бели су заиграли нешто боље. Џенкинс је везао седам поена, одбрана је профункционисала, па је Душко Ивановић реаговао тајм-аутом у 15. минуту (30:16).

Није ни ту био крај Звездине серије. Вилијамс је везао пет поена (једна тројка), па је у 17. минуту било само -7 (30:23).

Потпуно другачије лице Звезда је приказала у другој четвртини. Заиграла је веома добру одбрану, много је храбрије играла у нападу, па је у 19. минуту било само -4 (33:29). Финиш првог полувремена ипак је припао Панатинаикосу који је после 20 минута имао +8 (37:29).

Друго полувреме почело је очајном реакцијом судија после чисте блокаде Митровића на Батисти, али су црвено-бели наставили да губе лако лопта као и у првој деоници, па је Радоњић брзо реаговао (45:32).

Тајм-аут је уродио плодом, Звезда је заиграла тимски, а што је најважније до своје игре дошао је Бобан Марјановић. Црвено-бели су направили серију 12-2, па је Ивановић морао да реагује (47:44).

Звезда је серију продужила на 14-2, имала је чак и напад за вођство, али је Мрајановић изгубио лопту, а на другој страни ПАО је са пенала прекинуо серију црвено-белих (50:46).

Ипак, Звезда је тимски одиграла до краја, није се предавала иако је домаћин у неким тренуцима имао и помоћ судија и пред последњу деоницу имала је само -1 (52:51).

Са тимском игром Звезда је наставила и у последњојн четвртини и успела је на старту да дође чак и до предности, али домаћин је имао све већу подршку судија што се више ближио крај меча.

Џенкинс је у последњој четвртини ушао у шутерски ритам, био је неизаустављив, па је Звезда успевала да сачува вођство и поред очајног суђења.

Амерички бек погађао је из свих позиција, а после поена уз фаул у 35. минуту донео је Звезди +3 (63:60). Имала је Звезда и +5 и напад, Вилијамсов шут је изашао из коша, а на другој страни Слотер и Дијамантидис су донели изједначење – 65:65.

Ту је практично и одлучен меч. Слотер је погодио тројку за 68:65, Дијамантидис је додао два слободна бацања, па је ПАО серијом 10-0 дошао до +5 (70:65) минут и по пре краја.

Имала је Звезда још једну прилику за повратак, Вилијамс је 10 секунди пре краја промашио тешку тројку за изједначење и ту је био крај.