EL: Zvezda stigla -20 i uplašila se pobjede!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Panatinaikosa sa 74:69, u 7. kolu Top16 faze u Evroligi.

Košarka 13.02.2015 | 23:15

Ekipa Dejana Radonjića je u 11. minutu gubila sa 28:6, delovalo je da će pretrpeti debakl, ali je u nastavku odigrala herojski.

Narednih 30 minuta crveno-beli dobili su sa 63:48, pokazali su timski duh, a na kraju su mogli i do senzacionalne pobede.

Četiri minuta pre kraja Zvezda je imala 65:60 i napad, Vilijamsu je izašla lopta iz koša, a iskusna ekipa Panatinaikosa je serijom 10-0 rešila meč. Domaćin je imao tokom cele utakmice i veliku pomoć sudija, navijači ’zelenih’ su konstantno provocirali sa tibina, pa je Zvezdi dodatno bio otežan posao u dvorani OAKA.

Zvezda se praktično oprostila od borbe za četvrtfinale pošto sada ima 1-6 u E grupi, dok je PAO ostvario petu pobedu.

Boban Marjanović ponovo je bio najbolji u sastavu Zvezde sa 17 poena i 10 skokova, a sjajan je bio i probuđeni Čarls Dženkins koji je takođe imao 17 poena (6-12). Vilijams je uz 10 poena imao 2 asistencije ali i 7 izgubljenih lopti, Mitrović je dodao 8, a Tajić 7 poena. Kod domaćina, Sloter je ubacio 16, Batista 13, Gist 12, a Dijamantidis 11 poena.

Tok meča:

Zvezda je veoma loše počela duel u Atini. Već u prva dva minuta izgubila je tri lopte (5 posle tri i po minuta), a PAO je poveo sa 7:0 lakim poenima. Tek posle četiri i po minuta Zvezda je postigla prve poene (Mitrović za 9:2). Veoma lako Zvezdini igrači gubili su lopte na startu, a PAO je to koristio.

Već u šestom minutu AO je imao prvu dvocifrenu prednost (13:2), a prednost je i u nastavku prve deonice rasla. U 7. minutu bilo je 18:2, a posle prvih 10 minuta domaćin je imao +20 (26:6).

Zvezda je u prvih 10 minuta uspela da izgubi 9 lopti.

Početkom druge deonice crveno-beli su zaigrali nešto bolje. Dženkins je vezao sedam poena, odbrana je profunkcionisala, pa je Duško Ivanović reagovao tajm-autom u 15. minutu (30:16).

Nije ni tu bio kraj Zvezdine serije. Vilijams je vezao pet poena (jedna trojka), pa je u 17. minutu bilo samo -7 (30:23).

Potpuno drugačije lice Zvezda je prikazala u drugoj četvrtini. Zaigrala je veoma dobru odbranu, mnogo je hrabrije igrala u napadu, pa je u 19. minutu bilo samo -4 (33:29). Finiš prvog poluvremena ipak je pripao Panatinaikosu koji je posle 20 minuta imao +8 (37:29).

Drugo poluvreme počelo je očajnom reakcijom sudija posle čiste blokade Mitrovića na Batisti, ali su crveno-beli nastavili da gube lako lopta kao i u prvoj deonici, pa je Radonjić brzo reagovao (45:32).

Tajm-aut je urodio plodom, Zvezda je zaigrala timski, a što je najvažnije do svoje igre došao je Boban Marjanović. Crveno-beli su napravili seriju 12-2, pa je Ivanović morao da reaguje (47:44).

Zvezda je seriju produžila na 14-2, imala je čak i napad za vođstvo, ali je Mrajanović izgubio loptu, a na drugoj strani PAO je sa penala prekinuo seriju crveno-belih (50:46).

Ipak, Zvezda je timski odigrala do kraja, nije se predavala iako je domaćin u nekim trenucima imao i pomoć sudija i pred poslednju deonicu imala je samo -1 (52:51).

Sa timskom igrom Zvezda je nastavila i u poslednjojn četvrtini i uspela je na startu da dođe čak i do prednosti, ali domaćin je imao sve veću podršku sudija što se više bližio kraj meča.

Dženkins je u poslednjoj četvrtini ušao u šuterski ritam, bio je neizaustavljiv, pa je Zvezda uspevala da sačuva vođstvo i pored očajnog suđenja.

Američki bek pogađao je iz svih pozicija, a posle poena uz faul u 35. minutu doneo je Zvezdi +3 (63:60). Imala je Zvezda i +5 i napad, Vilijamsov šut je izašao iz koša, a na drugoj strani Sloter i Dijamantidis su doneli izjednačenje – 65:65.

Tu je praktično i odlučen meč. Sloter je pogodio trojku za 68:65, Dijamantidis je dodao dva slobodna bacanja, pa je PAO serijom 10-0 došao do +5 (70:65) minut i po pre kraja.

Imala je Zvezda još jednu priliku za povratak, Vilijams je 10 sekundi pre kraja promašio tešku trojku za izjednačenje i tu je bio kraj.