БЕЛ: Митровић за финале Купа!

Фудбалери Андерлехта пласирали су се у финале Купа Белгије укупном победом над Гентом 5:0, а стрелац у реваншу био је и наш Александар Митровић.

Фудбал 12.02.2015 | 23:30

Тим из Брисела је већ у првих 90 минута створио лепу залиху за пласман у финале, али их то није спречило и да реванш сусрет одиграју озбиљно и забележе још један тријумф 3:0.

'Љубичасти' су повели већ у 11. минуту, после прецизног ударца Стивена Дефура са ивице казненог, да би само 180 секунди касније српски репрезентативац искористио грешку одбране гостију за 2:0.

Ренатно Нето је лоше вратио лопту до свог колеге у задњој линији, што је Митровић предосетио и усепео први да стигне до ње и пошаље је преко истрчалог голмана у мрежу.

Бесник Хаси је већ на полувремену извео Митровића из игре, а коначан резултат сусрета поставио је Јури Тилеманс у 58. минуту са беле тачке. С друге стране, у тиму Гента, нашао се још један Србин, пошто је бивши играч Војводине Марко Полетановић ушао у игру.

Тим из Брисела ће за трофеј, који чека осам година, играти са вечитим ривалом и лидером Жупиле лиге Клуб Брижом.