BEL: Mitrović za finale Kupa!

Fudbaleri Anderlehta plasirali su se u finale Kupa Belgije ukupnom pobedom nad Gentom 5:0, a strelac u revanšu bio je i naš Aleksandar Mitrović.

Fudbal 12.02.2015 | 23:30

Tim iz Brisela je već u prvih 90 minuta stvorio lepu zalihu za plasman u finale, ali ih to nije sprečilo i da revanš susret odigraju ozbiljno i zabeleže još jedan trijumf 3:0.

'Ljubičasti' su poveli već u 11. minutu, posle preciznog udarca Stivena Defura sa ivice kaznenog, da bi samo 180 sekundi kasnije srpski reprezentativac iskoristio grešku odbrane gostiju za 2:0.

Renatno Neto je loše vratio loptu do svog kolege u zadnjoj liniji, što je Mitrović predosetio i usepeo prvi da stigne do nje i pošalje je preko istrčalog golmana u mrežu.

Besnik Hasi je već na poluvremenu izveo Mitrovića iz igre, a konačan rezultat susreta postavio je Juri Tilemans u 58. minutu sa bele tačke. S druge strane, u timu Genta, našao se još jedan Srbin, pošto je bivši igrač Vojvodine Marko Poletanović ušao u igru.

Tim iz Brisela će za trofej, koji čeka osam godina, igrati sa večitim rivalom i liderom Župile lige Klub Brižom.