Примера: Депор везао другу побједу заредом!

Екипа Депортива савладала је Еибар 2:0 (0:0) у Ла Коруњи, у првом мечу 22. кола Примере.

Фудбал 06.02.2015 | 23:30

Домаћин је доминирао током целог меча, створио знатно више прилика, те заслужено стигао до друге узастопне победе.

Депортиво је госте из Баскије сломио у другом полувремену, а преломан је био 52. минута када је Лукас Перес коначно пробио бункер Еибара. Домаћин је тријумф потврдио 11 минута пре краја поготком Ивана Кавалеира.

Српски фудбалер Дејан Лекић је са клупе гледао трећи узастопни пораз Еибара.

Депортиво је одмах кренуо отворено, одличну шансу у осмом минуту имао је Селсо Борхес, надскочио је одбрану гостију приликом корнера, али је његов шут главом завршио за мало изнад пречке.

Око 25 минута касније домаћин је имао нову прилику, Хуанфран је лако прошао кроз одбрану Баска, одлично је шутирао са дистанце, лопта је ишла под пречку, али је Ирурета спасао свој гол.

Међутим, у томе није успео у седмом минуту другог полувремена. Перес је покупио одбитак на ивици казненог простора и лопту послао по средини гола поред немоћног Ирурете.

Гол је задовољио домаћина који се у наставку повукао, Еибар је покушао да стигне до бода, изједначењу је најближи био 25 минута пре краја када је Дани Гарсија шутирао са ивице казненог, али му је ударац блокиран.

Еибар је и у наставку тражио изједначење, али је 11 минута пре краја одбрана гостију направила велику грешку коју је искористио Иван Кавалеиро и из непосредне близине убацио лопту у мрежу за потврду славља Ла Коруње.