Primera: Depor vezao drugu pobjedu zaredom!

Ekipa Deportiva savladala je Eibar 2:0 (0:0) u La Korunji, u prvom meču 22. kola Primere.

Fudbal 06.02.2015 | 23:30

Domaćin je dominirao tokom celog meča, stvorio znatno više prilika, te zasluženo stigao do druge uzastopne pobede.

Deportivo je goste iz Baskije slomio u drugom poluvremenu, a preloman je bio 52. minuta kada je Lukas Peres konačno probio bunker Eibara. Domaćin je trijumf potvrdio 11 minuta pre kraja pogotkom Ivana Kavaleira.

Srpski fudbaler Dejan Lekić je sa klupe gledao treći uzastopni poraz Eibara.

Deportivo je odmah krenuo otvoreno, odličnu šansu u osmom minutu imao je Selso Borhes, nadskočio je odbranu gostiju prilikom kornera, ali je njegov šut glavom završio za malo iznad prečke.

Oko 25 minuta kasnije domaćin je imao novu priliku, Huanfran je lako prošao kroz odbranu Baska, odlično je šutirao sa distance, lopta je išla pod prečku, ali je Irureta spasao svoj gol.

Međutim, u tome nije uspeo u sedmom minutu drugog poluvremena. Peres je pokupio odbitak na ivici kaznenog prostora i loptu poslao po sredini gola pored nemoćnog Irurete.

Gol je zadovoljio domaćina koji se u nastavku povukao, Eibar je pokušao da stigne do boda, izjednačenju je najbliži bio 25 minuta pre kraja kada je Dani Garsija šutirao sa ivice kaznenog, ali mu je udarac blokiran.

Eibar je i u nastavku tražio izjednačenje, ali je 11 minuta pre kraja odbrana gostiju napravila veliku grešku koju je iskoristio Ivan Kavaleiro i iz neposredne blizine ubacio loptu u mrežu za potvrdu slavlja La Korunje.