Упозорење Звезди - Жалгирис стиже са 22 побједе заредом!

Револвераши имају само један пораз у сезони на домаћој сцени.

Кошарка 04.02.2015 | 10:20

Дуел дављеника у ТОП 16 фази Евролиге, али и судар екипа са фантастичним резултатима на локалном нивоу! Кошаркаши Црвене звезде су у недељу увече уписали 20. везану победу против Солнока у Јадранској лиги, док је само дан касније Жалгирис нанизао и 23. тријумф у литванском шампионату!

Револвераши са Балтика успели су да изађу на крај са екипом Џукије, коју су у једном рутинском „захвату“ добили резултатом 83:73 (26:21, 25:17, 18:17, 14:18) и тако на најбољи могући начин најавили предстојећи дуел са црвено-белима.

Литвански шампион је практично највећи посао урадио у последњим минутима првог полувремена, када је експресно изрешетао кош преко Андерсона, Милакниса и Гудаитиса, за резултат 51:38 на 15-минутној паузи.

Од тада домаћин је константно одржавао разлику на двоцифреном броју, а у томе су доста допринели Јанкунас и Лекавичијус, који су заједно са поменутим трилингом имали преко десет убачених поена до краја сусрета.

Ипак, најефикаснији у Жалгирису био је Гудаитис са 15 поена, док је Јанкунас убацио два коша мање. Код гостију Јомантас је постигао 18 поена, док је 15 укњижио Лапета.

Дуел Црвене звезде и Жалгириса заказан је за четвртак од 20.45, у Комбанк Арени.