Upozorenje Zvezdi - Žalgiris stiže sa 22 pobjede zaredom!

Revolveraši imaju samo jedan poraz u sezoni na domaćoj sceni.

Košarka 04.02.2015 | 10:20

Duel davljenika u TOP 16 fazi Evrolige, ali i sudar ekipa sa fantastičnim rezultatima na lokalnom nivou! Košarkaši Crvene zvezde su u nedelju uveče upisali 20. vezanu pobedu protiv Solnoka u Jadranskoj ligi, dok je samo dan kasnije Žalgiris nanizao i 23. trijumf u litvanskom šampionatu!

Revolveraši sa Baltika uspeli su da izađu na kraj sa ekipom Džukije, koju su u jednom rutinskom „zahvatu“ dobili rezultatom 83:73 (26:21, 25:17, 18:17, 14:18) i tako na najbolji mogući način najavili predstojeći duel sa crveno-belima.

Litvanski šampion je praktično najveći posao uradio u poslednjim minutima prvog poluvremena, kada je ekspresno izrešetao koš preko Andersona, Milaknisa i Gudaitisa, za rezultat 51:38 na 15-minutnoj pauzi.

Od tada domaćin je konstantno održavao razliku na dvocifrenom broju, a u tome su dosta doprineli Jankunas i Lekavičijus, koji su zajedno sa pomenutim trilingom imali preko deset ubačenih poena do kraja susreta.

Ipak, najefikasniji u Žalgirisu bio je Gudaitis sa 15 poena, dok je Jankunas ubacio dva koša manje. Kod gostiju Jomantas je postigao 18 poena, dok je 15 uknjižio Lapeta.

Duel Crvene zvezde i Žalgirisa zakazan je za četvrtak od 20.45, u Kombank Areni.