Куп: Лацио у 1/2-финалу, успут смијенио Инзагија?!

Фудбалери Лација пласирали су се у полуфинале Купа Италије пошто су у четвртфиналној утакмици као гости савладали екипу Милана са 1:0.

Фудбал 28.01.2015 | 14:00

Лацио је потпуно заслужено прошао међу четири најбоља тима. Повео је из оправдано досуђеног пенала, а потом цело друго полувреме играо са десеторицом, након што је дефанзивац Цана морао ван терена због два жута картона.

Римљани су издржали све налете росо-нера, који нису имали решења да матирају поузданог голмана Беришу.

Српски репрезентативац у тиму гостију Душан Баста играо је од 54. минута, а изостао је тешко повређени Филип Ђорђевић.

Милан је приредио ново разочарање навијачима, након првенственог у суботу (3:1) доживео је други пораз од Лација, а тренер Филипо Инзаги могао би после вечерашњег неуспеха да буде отпуштен.

Милан - Лацио 0:1 (Биља 38. пенал)

У преосталим четвртфиналним утакмицама италијанског купа вечерас играју Парма - Јувентус, 3. фебруара Рома - Фиорентина, а 4. фебруара Наполи - Интер.