Kup: Lacio u 1/2-finalu, usput smijenio Inzagija?!

Fudbaleri Lacija plasirali su se u polufinale Kupa Italije pošto su u četvrtfinalnoj utakmici kao gosti savladali ekipu Milana sa 1:0.

Fudbal 28.01.2015 | 14:00

Lacio je potpuno zasluženo prošao među četiri najbolja tima. Poveo je iz opravdano dosuđenog penala, a potom celo drugo poluvreme igrao sa desetoricom, nakon što je defanzivac Cana morao van terena zbog dva žuta kartona.

Rimljani su izdržali sve nalete roso-nera, koji nisu imali rešenja da matiraju pouzdanog golmana Berišu.

Srpski reprezentativac u timu gostiju Dušan Basta igrao je od 54. minuta, a izostao je teško povređeni Filip Đorđević.

Milan je priredio novo razočaranje navijačima, nakon prvenstvenog u subotu (3:1) doživeo je drugi poraz od Lacija, a trener Filipo Inzagi mogao bi posle večerašnjeg neuspeha da bude otpušten.

Milan - Lacio 0:1 (Bilja 38. penal)

U preostalim četvrtfinalnim utakmicama italijanskog kupa večeras igraju Parma - Juventus, 3. februara Roma - Fiorentina, a 4. februara Napoli - Inter.