СП: Ово је био дан за уживање љубитеља рукомета!

Трећи дан такмичења у групама Ц и Д на Светском првенству у Катару донео је неколико врло узбудљивих утакмица. Пољаци бољи од Руса, Немцима измакла победа против Данаца, Французи нерешено са Исландом.

Остали спортови 20.01.2015 | 21:40

Шведска наставља да ниже победе на Светском првенству у Катару и једина је репрезентација која после три одиграна кола има максималан учинак у Групи Ц.

Селекција "три курне" није се превише ознојила против Алжира. Скандинавци су били убедљиви 27:19, а једино је интересантан податак да су Африканци друго полувреме решили у своју корист 13:12.

Чешка је у баражу елиминисала Србију, декласиравши "орлове" у реваншу после минуса од осам голова из првог сусрета. Изненађење које су направили у квалификацијама изгледа да је и крајњи домет овог тима. У Катару су без победе, а трећи пораз доживели су од Египта.

"Фараони" су утакмицу добили са 27:24.

Чешка и Алжир још увек имају "нулу" у колони за поене и готово сигурно ће после првог круга да пакују кофере за повратак кући.

Без првих бодова на турниру остали су актуелни европски и олимпијски прваци Французи. У драматичном мечу "триколори" су играли нерешено са Исландом 28:28. Острвљани сама имају по један тријумф, пораз и реми.

Дерби је игран у Групи Д. Немачка је била врло близу победе против Данске 30:30. У последњих десет минута имала је три гола предности, али су Скандинавци предвођени Миком Хансеном успели да стигну до другог ремија на првенству.

Немачка је имала последњи напад, додуше са играчем мање, али га није искористила. Са друге стране, успела је паметно да потроши време и да не дозволи опасном ривалу да организује напад за победу.

У словенском дербију Руси су дуго имали предност против Пољске. Водили су већи део утакмице, али на крају, слично као и против Немаца, нису успли ни бод да освоје 26:25.

Аргентина је наставила са одличним играма и против Саудијске Арабије имала је само лакши тренинг 32:20.