SP: Ovo je bio dan za uživanje ljubitelja rukometa!

Treći dan takmičenja u grupama C i D na Svetskom prvenstvu u Kataru doneo je nekoliko vrlo uzbudljivih utakmica. Poljaci bolji od Rusa, Nemcima izmakla pobeda protiv Danaca, Francuzi nerešeno sa Islandom.

Ostali sportovi 20.01.2015 | 21:40

Švedska nastavlja da niže pobede na Svetskom prvenstvu u Kataru i jedina je reprezentacija koja posle tri odigrana kola ima maksimalan učinak u Grupi C.

Selekcija "tri kurne" nije se previše oznojila protiv Alžira. Skandinavci su bili ubedljivi 27:19, a jedino je interesantan podatak da su Afrikanci drugo poluvreme rešili u svoju korist 13:12.

Češka je u baražu eliminisala Srbiju, deklasiravši "orlove" u revanšu posle minusa od osam golova iz prvog susreta. Iznenađenje koje su napravili u kvalifikacijama izgleda da je i krajnji domet ovog tima. U Kataru su bez pobede, a treći poraz doživeli su od Egipta.

"Faraoni" su utakmicu dobili sa 27:24.

Češka i Alžir još uvek imaju "nulu" u koloni za poene i gotovo sigurno će posle prvog kruga da pakuju kofere za povratak kući.

Bez prvih bodova na turniru ostali su aktuelni evropski i olimpijski prvaci Francuzi. U dramatičnom meču "trikolori" su igrali nerešeno sa Islandom 28:28. Ostrvljani sama imaju po jedan trijumf, poraz i remi.

Derbi je igran u Grupi D. Nemačka je bila vrlo blizu pobede protiv Danske 30:30. U poslednjih deset minuta imala je tri gola prednosti, ali su Skandinavci predvođeni Mikom Hansenom uspeli da stignu do drugog remija na prvenstvu.

Nemačka je imala poslednji napad, doduše sa igračem manje, ali ga nije iskoristila. Sa druge strane, uspela je pametno da potroši vreme i da ne dozvoli opasnom rivalu da organizuje napad za pobedu.

U slovenskom derbiju Rusi su dugo imali prednost protiv Poljske. Vodili su veći deo utakmice, ali na kraju, slično kao i protiv Nemaca, nisu uspli ni bod da osvoje 26:25.

Argentina je nastavila sa odličnim igrama i protiv Saudijske Arabije imala je samo lakši trening 32:20.