СП: Катар блиста, Хрватска убједљива!

Репрезентације Шпаније, Катара, Хрватске и Македоније задржале су максималан учинак после трећег кола на Светском првенству у рукомету.

Остали спортови 19.01.2015 | 20:20

Домаћин Катар наставља да блиста, изненадио је Словенију 31:29, те наставио да прати Шпанију која је прегазила Чике 37:16. У трећем мечу групе А Бразил је надиграо Белорусију 34:29.

У групи Б, Македонија је у екс-Ју дербију савладала Босну и Херцеговину 25:22, док је Хрватска разбила иран 41:22. У последњем мечу групе од 19х играју Аустрија и Тунис.

Шпанија наставља да доминира на СП, прегазила је немоћни Чиле, а истакли су се Валеро Ривера са седам и Кристијан Угалде са шест голова.

Катар је водио током већег дела меча против Словеније, која головима Доленца успева да изједначи пет минута пре краја. Међутим, Марковић, Капоте и Хасан Ала праве серију 3:0 у последња два минута и доносе нови тријумф домаћину. Доминирао је посебно Рафаел Капоте са 12 голова, док је Јуре Доленц дао осам за ривала.

Бразил је до првог тријумфа на првенству стигао сјајном игром у првом полувремену када је стекао четири гола предности. Јужноамериканци су предвођени Фелипеом Рибеиром са девет голова успешно задржали то вођство до краја меча и изненадили Белорусију.

6. Чиле 3 0 0 3 59:100 0

Хрватска је после две тесне победе коначно прорадила и декласирала Иран. Селектор Голожа је успео и да одмори своје кључне играче, па је већи простор искористио Златко Хорват са 12 голова. На голу је Филип Ивић са 18 одбрана показао да је достојна замена сјајног Алиловића.

Македонија је од старта до краја меча диктирала темпо против БиХ која због бројних грешака (20 изгубљених лопти) није успевала да преокрене ситуацију на терену. Наше јужне суседе је до треће победе предводи Дејан Манасков.