SP: Katar blista, Hrvatska ubjedljiva!

Reprezentacije Španije, Katara, Hrvatske i Makedonije zadržale su maksimalan učinak posle trećeg kola na Svetskom prvenstvu u rukometu.

Ostali sportovi 19.01.2015 | 20:20

Domaćin Katar nastavlja da blista, iznenadio je Sloveniju 31:29, te nastavio da prati Španiju koja je pregazila Čike 37:16. U trećem meču grupe A Brazil je nadigrao Belorusiju 34:29.

U grupi B, Makedonija je u eks-Ju derbiju savladala Bosnu i Hercegovinu 25:22, dok je Hrvatska razbila iran 41:22. U poslednjem meču grupe od 19h igraju Austrija i Tunis.

Španija nastavlja da dominira na SP, pregazila je nemoćni Čile, a istakli su se Valero Rivera sa sedam i Kristijan Ugalde sa šest golova.

Katar je vodio tokom većeg dela meča protiv Slovenije, koja golovima Dolenca uspeva da izjednači pet minuta pre kraja. Međutim, Marković, Kapote i Hasan Ala prave seriju 3:0 u poslednja dva minuta i donose novi trijumf domaćinu. Dominirao je posebno Rafael Kapote sa 12 golova, dok je Jure Dolenc dao osam za rivala.

Brazil je do prvog trijumfa na prvenstvu stigao sjajnom igrom u prvom poluvremenu kada je stekao četiri gola prednosti. Južnoamerikanci su predvođeni Felipeom Ribeirom sa devet golova uspešno zadržali to vođstvo do kraja meča i iznenadili Belorusiju.

6. Čile 3 0 0 3 59:100 0

Hrvatska je posle dve tesne pobede konačno proradila i deklasirala Iran. Selektor Goloža je uspeo i da odmori svoje ključne igrače, pa je veći prostor iskoristio Zlatko Horvat sa 12 golova. Na golu je Filip Ivić sa 18 odbrana pokazao da je dostojna zamena sjajnog Alilovića.

Makedonija je od starta do kraja meča diktirala tempo protiv BiH koja zbog brojnih grešaka (20 izgubljenih lopti) nije uspevala da preokrene situaciju na terenu. Naše južne susede je do treće pobede predvodi Dejan Manaskov.