ПЛ: Свеци прешли и преко Њукасла!

Фудбалери Саутемптона наставили су са сјајним партијама у Премијер лиги, победом над Њукаслом у гостима са 2:1.

Фудбал 17.01.2015 | 21:20

Саутемптон и после ове рунде енглеског првенства остаје на трећој позицији пошто је био бољи од Њукасла са 2:1 головима Елије.

Саутемптон не жели и не уме да посустане, а и после 22. кола остао је на трећој позицији после победе над Њукасла, а оба гола постигао је Ељеро Елија који је засијао у два наврата, довољно да се сруше "свраке".

У 14. минуту, Ворд-Праус је прихватио лопту и гурнуо је у простор Елији који је издржао дуел са противничким штопером, а онда је упути ка голу Њукасла где где је Крул веома лоше интервенисао, тако да је гост повео са 1:0. Ипак, домаћин долази до изједначења у 29. минуту након поготка Гуфрана, али је гостујући колектив ставио тачку у другом полувремену.

Елији је у 62. минуту Грацијано Пеле главом спустио лопту а он је и поред тешке позиције погодио десни доњи угао гола Њукасла за останак при самом врху енглеског националном шампионата.

Српски репрезентативац Душан Тадић био је селектован у првој постави, а онда је у 60. минуту уместо њега ушао Шејн Лонг.