PL: Sveci prešli i preko Njukasla!

Fudbaleri Sautemptona nastavili su sa sjajnim partijama u Premijer ligi, pobedom nad Njukaslom u gostima sa 2:1.

Fudbal 17.01.2015 | 21:20

Sautempton i posle ove runde engleskog prvenstva ostaje na trećoj poziciji pošto je bio bolji od Njukasla sa 2:1 golovima Elije.

Sautempton ne želi i ne ume da posustane, a i posle 22. kola ostao je na trećoj poziciji posle pobede nad Njukasla, a oba gola postigao je Eljero Elija koji je zasijao u dva navrata, dovoljno da se sruše "svrake".

U 14. minutu, Vord-Praus je prihvatio loptu i gurnuo je u prostor Eliji koji je izdržao duel sa protivničkim štoperom, a onda je uputi ka golu Njukasla gde gde je Krul veoma loše intervenisao, tako da je gost poveo sa 1:0. Ipak, domaćin dolazi do izjednačenja u 29. minutu nakon pogotka Gufrana, ali je gostujući kolektiv stavio tačku u drugom poluvremenu.

Eliji je u 62. minutu Gracijano Pele glavom spustio loptu a on je i pored teške pozicije pogodio desni donji ugao gola Njukasla za ostanak pri samom vrhu engleskog nacionalnom šampionata.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić bio je selektovan u prvoj postavi, a onda je u 60. minutu umesto njega ušao Šejn Long.