ЕЛ: ЦСКА силан против Цедевите и без Теа!

Кошаркаши ЦСКА задржали су максималан учинак у Евролиги, пошто су у осмом колу на свом паркету декласирали Цедевиту са 97:79.

Кошарка 05.12.2014 | 20:20

Било је јасно да би све осим победе Московљана у руској престоници представљало сензацију, која је очекивано изостала и поред одсуства повређеног Милоша Теодосића. ЦСКА је од старта наметнуо свој ритам, повео са 10:2 и поручио хрватском евролигашу да нема чему да се нада на овом гостовању.

Лидер Б групе је већ до краја прве четвртине стекао двоцифрену предност, која је максимално износила плус 28 (60:32) крајем полувремена, а Цедевита је желела што "скупље да прода кожа" и до краја успела колико-толико да ублажи пораз са .

ЦСКА је у осмом тријумфу из исто толико мечева имао шесторицу двоцифрених играча. Предњачили су Сони Вимс и Нандо Де Коло са по 14 поена, са по 13 су их пратили Фридзон, Вороцевич и Каун, а 12 је додао Хајнс. Најефикаснији на утакмици био је Цедевитин Фран Пилепић са 23 поена, поред кога је у пораженом тиму одскочио и Зубчић са 14.

Евролига, осмо коло:
Група А:
Четвртак:
Нижњи - Реал 98:101 (23:20, 21:21, 25:27, 29:32)
Сасари - Уникс 68:72 (17:23, 9:17, 16:18, 26:14)
Жалгирис - Ефес 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18)
Табела: Реал 6-2, Ефес 6-2, Жалгирис 4-4, Уникс 4-4, Нижњи 3-5, Сасари 1-7
Група Б:
Четвртак:
Лимож - Уникаха 67:64 (8:17, 13:17, 22:12, 24:18)
Макаби - Алба 95:89 (25:19, 17:27, 26:17, 27:26)
Петак:
ЦСКА - Цедевита 97:79 (32:18, 28:16, 14:19, 23:26)
Табела: ЦСКА 8-0, Макаби 5-3, Уникаха 4-4, Алба 3-5, Цедевита 2-6, Лимож 2-6
Група Ц:
Среда:
Армани - Бајерн 83:81 (20:19, 17:19, 22:22, 24:21)
Четвртак:
Фенербахче - Панатинаикос 84:62 (18:18, 18:14, 31:16, 17:14)
Петак:
20.30 Туров - Барселона
Табела: Барселона 7-0, Фенербахче 6-2, Панатинаикос 5-3, Армани 3-5, Туров 1-6, Бајерн 1-7
Група Д:
Петак:
20.15 Галатасарај - Лаборал
20.45 Олимпијакос - Нептунас
21.00 Валенсија - Црвена звезда
Табела: Олимпијакос 6-1, Црвена звезда 4-3, Лаборал 3-4, Галатасарај 3-4, Нептунас 3-4, Валенсија 2-5.