АБА: Звезда ''попила'' и Цедевиту!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевиту у гостима са 88:87 у гостима у дербију деветог кола АБА лиге.

Кошарка 25.11.2014 | 08:30

Одлучујће пенале погодио је Јака Блажич на пет секунди до краја, а у последњем нападу Цедевите Анте Делаш промашио је тројку за тријумф.

Црвено-бели сада имају максимални скор 9-0, док су Загрепчани на шест победа и три пораза.

Звезда је одлично почела меч, повела је са 11:0, али се Цедевита већ до краја прве четвртине потпуно вратила.

Загрепчани су водили највећи део другог периода, али је Блажич у потпуности обележио трећу четвртину – у том интервалу уписао је 13 поена и био најзаслужнији за +10 после 30 минута игре.

Међутим, Цедевита се вратила добром одбраном и прецизним шутом за три поена, чак је у последњем минуту и повела после полагања Делаша.

Вилијамс је повео последњи напад Звезде на 24 секунде до краја, удвојен је, а Блажич је играо један на један и Укић га је фаулирао. Словенац је оба пута био прецизан на пет секунди до краја, а у последњем нападу Делаш је промашио тројку за тријумф.

Утакмица је почела минутом ћутања у част убијеног Марка Ивковића, а играчи су држали транспарент ’Стоп насиљу’

Цедевита је била боља у скоку (35-30, 12-7 у офанзивним), али је Звезда имала седам више асистенција (23-16).

Најефикаснији је био Јака Блажич са 20 поена (4-5 за три), уз по 3 скока и асистенције, а Маркус Вилијамс имао је 11 поена (1-6 из игре, 8-10 пенали) и 12 асистенција. Лука Митровић уписао је 12 поена и 10 скокова, а Мајк Цирбес додао је 13 поена.

Тренер Радоњић донекле је одморио неке од носилаца игре – Вилијамс је играо 27 минута, Митровић минут мање, Калинић 19, а Марјановић само 14 минута. Џенкинс је забележио 5 поена и 5 асистенција, а 6 поена постигао је Тејић.

Код Цедевите је најбољи био Фран Пилепић са 21 поеном (5-8 за три), Миро Билан имао је 13 поена, 6 скокова и 4 асистенције, Анте Делаш дао је 12, а Марио Делаш 10 поена.