ABA: Zvezda ''popila'' i Cedevitu!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu u gostima sa 88:87 u gostima u derbiju devetog kola ABA lige.

Košarka 25.11.2014 | 08:30

Odlučujće penale pogodio je Jaka Blažič na pet sekundi do kraja, a u poslednjem napadu Cedevite Ante Delaš promašio je trojku za trijumf.

Crveno-beli sada imaju maksimalni skor 9-0, dok su Zagrepčani na šest pobeda i tri poraza.

Zvezda je odlično počela meč, povela je sa 11:0, ali se Cedevita već do kraja prve četvrtine potpuno vratila.

Zagrepčani su vodili najveći deo drugog perioda, ali je Blažič u potpunosti obeležio treću četvrtinu – u tom intervalu upisao je 13 poena i bio najzaslužniji za +10 posle 30 minuta igre.

Međutim, Cedevita se vratila dobrom odbranom i preciznim šutom za tri poena, čak je u poslednjem minutu i povela posle polaganja Delaša.

Vilijams je poveo poslednji napad Zvezde na 24 sekunde do kraja, udvojen je, a Blažič je igrao jedan na jedan i Ukić ga je faulirao. Slovenac je oba puta bio precizan na pet sekundi do kraja, a u poslednjem napadu Delaš je promašio trojku za trijumf.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast ubijenog Marka Ivkovića, a igrači su držali transparent ’Stop nasilju’

Cedevita je bila bolja u skoku (35-30, 12-7 u ofanzivnim), ali je Zvezda imala sedam više asistencija (23-16).

Najefikasniji je bio Jaka Blažič sa 20 poena (4-5 za tri), uz po 3 skoka i asistencije, a Markus Vilijams imao je 11 poena (1-6 iz igre, 8-10 penali) i 12 asistencija. Luka Mitrović upisao je 12 poena i 10 skokova, a Majk Cirbes dodao je 13 poena.

Trener Radonjić donekle je odmorio neke od nosilaca igre – Vilijams je igrao 27 minuta, Mitrović minut manje, Kalinić 19, a Marjanović samo 14 minuta. Dženkins je zabeležio 5 poena i 5 asistencija, a 6 poena postigao je Tejić.

Kod Cedevite je najbolji bio Fran Pilepić sa 21 poenom (5-8 za tri), Miro Bilan imao je 13 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Ante Delaš dao je 12, a Mario Delaš 10 poena.