ЕП, квал.: Шпанци убједљиви, ''Ђетићи''се извукли!

У преостале четири утакмице квалификација за ЕУРО одигране у суботу, победе су остварили Шпанија, Швајцарска и Словачка, док је нерешено било у Подгорици.

Фудбал 15.11.2014 | 23:15

Шпанци су са убедљивих 3:0 надиграли Белорусију, док је још убедљивија била Швајцарска са 4:0 против Литваније.

Словачка је славила 2:0 у Македонији, док је Црна Гора освојила бод против Шведске са 1:1.

Шпанци су дуел са Белорусијом решили већ после првих 20 минута, сјајним головима са дистанце Иска и Серхиа Бускетса. Славље је у десетом минуту наставка потврдио Педро Родригес након асистенције Хуанфрана.

У другим мечу групе Ц Словачка је остварила важну победу у Скопљу, четврту у исто толико мечева. И Словаци су посао завршили у првом полувремену, головима Јураја Кучке и Немеца су надиграли Македонце.

"Фурија" је наставила трку са Украјином за друго место са по девет бодова, док су Словаци и даље лидери са савршеним учинком.

Веома важан меч у групи Г одигран је у Подгорици, а завршен је резултатом којим ће задовљнији бити Црногорци него Швеђани, мада су оба тима ишла на победу.

Скандинавци су рано повели Под горицом, погодио је ко други до Златан Ибрахимовић, који се вратио на терен после скоро два месеца паузе.

Црногорци су јурили важан гол за останак у игри до саме завршнице када им се срећа коначно осмехнула. Домаћин је добио пенал који је у гол претворио Стеван Јоветић.

Шведска је сада друга на табели са шест бодова, али је пропустила шансу да казни нови кикс Русије. Црногорци су треће коло без победе, али су избегли пораз који би их удаљио од ЕУРО.

Прву победу у квалификацијама остварила је Швајцарска, која је у последњих пола сата сломила Литванце. Све је почело аутоголом Арлаускиса, а госте су дотукли Фабија Шар и двоструки стрелац Ђердан Шаћири.

Швајцарци су се сада изједначили са Словенијом и Литванијом на деоби другог места, са шест бодова иза суверених Енглеза.