EP, kval.: Španci ubjedljivi, ''Đetići''se izvukli!

U preostale četiri utakmice kvalifikacija za EURO odigrane u subotu, pobede su ostvarili Španija, Švajcarska i Slovačka, dok je nerešeno bilo u Podgorici.

Fudbal 15.11.2014 | 23:15

Španci su sa ubedljivih 3:0 nadigrali Belorusiju, dok je još ubedljivija bila Švajcarska sa 4:0 protiv Litvanije.

Slovačka je slavila 2:0 u Makedoniji, dok je Crna Gora osvojila bod protiv Švedske sa 1:1.

Španci su duel sa Belorusijom rešili već posle prvih 20 minuta, sjajnim golovima sa distance Iska i Serhia Busketsa. Slavlje je u desetom minutu nastavka potvrdio Pedro Rodriges nakon asistencije Huanfrana.

U drugim meču grupe C Slovačka je ostvarila važnu pobedu u Skoplju, četvrtu u isto toliko mečeva. I Slovaci su posao završili u prvom poluvremenu, golovima Juraja Kučke i Nemeca su nadigrali Makedonce.

"Furija" je nastavila trku sa Ukrajinom za drugo mesto sa po devet bodova, dok su Slovaci i dalje lideri sa savršenim učinkom.

Veoma važan meč u grupi G odigran je u Podgorici, a završen je rezultatom kojim će zadovljniji biti Crnogorci nego Šveđani, mada su oba tima išla na pobedu.

Skandinavci su rano poveli Pod goricom, pogodio je ko drugi do Zlatan Ibrahimović, koji se vratio na teren posle skoro dva meseca pauze.

Crnogorci su jurili važan gol za ostanak u igri do same završnice kada im se sreća konačno osmehnula. Domaćin je dobio penal koji je u gol pretvorio Stevan Jovetić.

Švedska je sada druga na tabeli sa šest bodova, ali je propustila šansu da kazni novi kiks Rusije. Crnogorci su treće kolo bez pobede, ali su izbegli poraz koji bi ih udaljio od EURO.

Prvu pobedu u kvalifikacijama ostvarila je Švajcarska, koja je u poslednjih pola sata slomila Litvance. Sve je počelo autogolom Arlauskisa, a goste su dotukli Fabija Šar i dvostruki strelac Đerdan Šaćiri.

Švajcarci su se sada izjednačili sa Slovenijom i Litvanijom na deobi drugog mesta, sa šest bodova iza suverenih Engleza.