ЕП, квал: Пали Руси, преокрет Енглеза

Фудбалери Енглеске после преокрета су савладали селекцију Словеније у четвртом колу квалификација за ЕУРО 2016.

Фудбал 15.11.2014 | 20:30

Енглеска је славила резултатом 3:1 – Велбек је постигао два гола, док је Вејн Руни 100. наступ у дресу ’Гордог Албиона’ крунисао поготком.

Вече је обележио и Украјинац Андриј Јармоленко, који је постигао хет-трик у тријумфу своје екипе у Луксембургу (3:0).

Изненађење је направио Лихтенштајн, који је са 1:0 славио у Молдавији, док је Аустрија у мини дербију истим резултатом надиграла Русију.

Голова није било на сусрету Сан Марина и Естоније није било погодака.

Енглези су се на ’Вемблију’ мучили са неугодним Словенцима, па су у првом полувремену виђене само две шансе, по једна на обе стране.

Други део игре почео је Шокантно по домаће, пошто је у 58. минуту Хендерсон постигао прелеп аутогол, након центаршута из скраћеног корнера.

Ипак, домаћи су се вратили већ у следећем нападу, Рунија је у казненом простору оборио Цесар, а судија је показао на белу тачку.

Капитен Енглеске био је сигуран пенала и тако постигао гол на својој 100. утакмици за национални тим.

Рано изједначење помогло је Енглезима да направе потпуни преокрет, а донео га је нападач Арсенала Дани Велбек са два поготка у шест минута.

Енглеска је сада прва у групи Е са 12 бодова из четири меча, док је Словенија пала на трећу позицију.

У групи Ц сигурна је била Украјина на гостовању Луксембургу, а сва три гола постигао је Јармоленко.

Он је погађао у 33, 53. и 56. минуту, а два пута асистирао му је Олињик.

Украјинци су се на челу табеле групе Ц изједначили са Словачком, али су скупили девет бодова из једне утакмице више.

У мини дербију вечери Аустрија је поготком у 73. минуту надиграла Русију, и задржала чело табеле групе Г без пораза (10 бодова).

Окотие је одлично испратио контранапад своје екипе и лопту коју је од Клајна добио са десне стране проследио у мрежу. Русија је остала друга са пет бодова.

Прву победу после јуна 2011. године остварио је Лихтенштајн, а погодак вредан три бода у Молдавији постигао је Бургмејер у 74. минуту.