EP, kval: Pali Rusi, preokret Engleza

Fudbaleri Engleske posle preokreta su savladali selekciju Slovenije u četvrtom kolu kvalifikacija za EURO 2016.

Fudbal 15.11.2014 | 20:30

Engleska je slavila rezultatom 3:1 – Velbek je postigao dva gola, dok je Vejn Runi 100. nastup u dresu ’Gordog Albiona’ krunisao pogotkom.

Veče je obeležio i Ukrajinac Andrij Jarmolenko, koji je postigao het-trik u trijumfu svoje ekipe u Luksemburgu (3:0).

Iznenađenje je napravio Lihtenštajn, koji je sa 1:0 slavio u Moldaviji, dok je Austrija u mini derbiju istim rezultatom nadigrala Rusiju.

Golova nije bilo na susretu San Marina i Estonije nije bilo pogodaka.

Englezi su se na ’Vembliju’ mučili sa neugodnim Slovencima, pa su u prvom poluvremenu viđene samo dve šanse, po jedna na obe strane.

Drugi deo igre počeo je Šokantno po domaće, pošto je u 58. minutu Henderson postigao prelep autogol, nakon centaršuta iz skraćenog kornera.

Ipak, domaći su se vratili već u sledećem napadu, Runija je u kaznenom prostoru oborio Cesar, a sudija je pokazao na belu tačku.

Kapiten Engleske bio je siguran penala i tako postigao gol na svojoj 100. utakmici za nacionalni tim.

Rano izjednačenje pomoglo je Englezima da naprave potpuni preokret, a doneo ga je napadač Arsenala Dani Velbek sa dva pogotka u šest minuta.

Engleska je sada prva u grupi E sa 12 bodova iz četiri meča, dok je Slovenija pala na treću poziciju.

U grupi C sigurna je bila Ukrajina na gostovanju Luksemburgu, a sva tri gola postigao je Jarmolenko.

On je pogađao u 33, 53. i 56. minutu, a dva puta asistirao mu je Olinjik.

Ukrajinci su se na čelu tabele grupe C izjednačili sa Slovačkom, ali su skupili devet bodova iz jedne utakmice više.

U mini derbiju večeri Austrija je pogotkom u 73. minutu nadigrala Rusiju, i zadržala čelo tabele grupe G bez poraza (10 bodova).

Okotie je odlično ispratio kontranapad svoje ekipe i loptu koju je od Klajna dobio sa desne strane prosledio u mrežu. Rusija je ostala druga sa pet bodova.

Prvu pobedu posle juna 2011. godine ostvario je Lihtenštajn, a pogodak vredan tri boda u Moldaviji postigao je Burgmejer u 74. minutu.