ЛЕ: У првим мечевима славили Дњепар и Динамо(М)

Фудбалери московског Динама победили су Ешторил са 1:0 за пролазак у шеснаестину финала Лиге Европе, док је Дњепар са 2:1 савладао Карабах у четвртом колу овог такмичења.

Фудбал 06.11.2014 | 20:30

Група Ф: Четврта победа московског Динама

Московски Динамо је савладао португалски Ешторил, а за тријумф је био довољан погодак Курањија у 77. минуту, после одлично испраћене акције и три брза додавања. Руска екипа је овим тријумфом наставила доминацију у групи Е за сигуран пролаз у другу фазу такмичења, пошто има максималан учинак са 12 бодова.

Група Ф: Дњепар се изједначио са Карабахом

У групи Ф, Дњепар је са 2:1 савладао Карабах головима Калинића, па су ове две екипе изједначене на табели са по четири бода. Хрватски фудбалер је донео гостима вођство, Џорџ је изједначио спектакуларним голом са преко 25 метара, али је Калинић после гужве у шеснаестерцу донео тријумф Дњепру у 73. минуту.