LE: U prvim mečevima slavili Dnjepar i Dinamo(M)

Fudbaleri moskovskog Dinama pobedili su Eštoril sa 1:0 za prolazak u šesnaestinu finala Lige Evrope, dok je Dnjepar sa 2:1 savladao Karabah u četvrtom kolu ovog takmičenja.

Fudbal 06.11.2014 | 20:30

Grupa F: Četvrta pobeda moskovskog Dinama

Moskovski Dinamo je savladao portugalski Eštoril, a za trijumf je bio dovoljan pogodak Kuranjija u 77. minutu, posle odlično ispraćene akcije i tri brza dodavanja. Ruska ekipa je ovim trijumfom nastavila dominaciju u grupi E za siguran prolaz u drugu fazu takmičenja, pošto ima maksimalan učinak sa 12 bodova.

Grupa F: Dnjepar se izjednačio sa Karabahom

U grupi F, Dnjepar je sa 2:1 savladao Karabah golovima Kalinića, pa su ove dve ekipe izjednačene na tabeli sa po četiri boda. Hrvatski fudbaler je doneo gostima vođstvo, Džordž je izjednačio spektakularnim golom sa preko 25 metara, ali je Kalinić posle gužve u šesnaestercu doneo trijumf Dnjepru u 73. minutu.