Примера: Рајо се враћао, Еибар побједио!

У утакмици 10. кола шпанске примере Еибар као гост победио Рајо Ваљекано 3:2 (1:0).

Фудбал 04.11.2014 | 09:40

Последњи меч 10. кола Примере донео је прегршт узбуђења.

Рајо Ваљекано био је на ивици амбиса на свом терену против Еибара, али је деловало да ће се извући. Гости су на крају, ипак, победили 3:2.

Еибар је повео пред крај првог дела, када је Микел Аруабарена искористио пенал савладавши Тоња. Чим је почело друго полувреме Италијан Федерико Пиовакари је постигао други погодак за Еибар.

Међутим, Мадриђани су за само један минут успели да врате меч у егал. Сјајни Лео Баптистао је головима у 67. и 68. минуту изједначио на 2:2.

Узбуђењима ту није био крај. Еибар је до краја утакмице, тачније у 86. минуту, постигао још један гол за победу и бег из доњег дела табеле. Јунак је био Аруабарена.

Еибар је на деветом месту са 13 бодова, док Рајо има два мање и налази се на позицији 12.