Primera: Rajo se vraćao, Eibar pobjedio!

U utakmici 10. kola španske primere Eibar kao gost pobedio Rajo Valjekano 3:2 (1:0).

Fudbal 04.11.2014 | 09:40

Poslednji meč 10. kola Primere doneo je pregršt uzbuđenja.

Rajo Valjekano bio je na ivici ambisa na svom terenu protiv Eibara, ali je delovalo da će se izvući. Gosti su na kraju, ipak, pobedili 3:2.

Eibar je poveo pred kraj prvog dela, kada je Mikel Aruabarena iskoristio penal savladavši Tonja. Čim je počelo drugo poluvreme Italijan Federiko Piovakari je postigao drugi pogodak za Eibar.

Međutim, Madriđani su za samo jedan minut uspeli da vrate meč u egal. Sjajni Leo Baptistao je golovima u 67. i 68. minutu izjednačio na 2:2.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Eibar je do kraja utakmice, tačnije u 86. minutu, postigao još jedan gol za pobedu i beg iz donjeg dela tabele. Junak je bio Aruabarena.

Eibar je na devetom mestu sa 13 bodova, dok Rajo ima dva manje i nalazi se na poziciji 12.